pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Co, gdzie, kiedy?

  • 12 października 2021
  • 18 października 2021
  • wyświetleń: 3105

[ZDJĘCIA] Międzynarodowy Festiwal Badmintona za nami

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj

W miniony weekend w hali sportowej Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie wszyscy chętni mogli zagrać w Międzynarodowym Festiwalu Badmintona. Zawody skierowane były zarówno do dzieci (sobota), jak i dorosłych (niedziela). Do gry zgłosiło się ponad 100 dzieci oraz blisko 60 dorosłych. W sobotę odbyło się uroczyste otwarcie połączone z kursem tańca i atrakcjami ruchowymi prowadzonymi przez Reglę ze Slimmy Jimmy!

Międzynarodowy Festiwal Badmintona - rozpoczęcie i gry najmłodszych kategorii - 16.10.2021 · fot. Grzegorz Załucki / pless.pl


Kto dopiero zaczynał, mógł wziąć udział w kategorii Amatorzy Raz Do Roku. Bardziej ambitni rywalizowali w kategorii Masters. Chłopcy i dziewczynki zagrali w osobnych kategoriach (tak samo kobiety i mężczyźni). Jedynie w grach podwójnych (tylko niedziela) stworzona była jedna kategoria dla wszystkich. Dodatkowo w sobotę dzieciom i młodzieży atrakcje zapewniła Regla - kubańska instruktorka tańca ze Slimmy Jimmy. W niedzielę porad dietetycznych udzielił dietetyk Miłosz Wiktorczyk.

Międzynarodowy Festiwal Badmintona - zabawy taneczne z Slimmy Jimmy - 16.10.2021 · fot. Grzegorz Załucki / pless.pl

Międzynarodowy Festiwal Badmintona - rozpoczęcie i gra pojedyńcza - 17.10.2021 · fot. Grzegorz Załucki / pless.pl

Międzynarodowy Festiwal Badmintona - gra podwójna - 17.10.2021 · fot. Grzegorz Załucki / pless.pl


Organizatorami turnieju byli: UKS Plesbad Pszczyna, Powiatowy Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie, Powiat Pszczyński, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie. Zawody są dofinansowane z budżetu Powiatu Pszczyńskiego.[/uli]

Patronat nad imprezą objęła starosta pszczyńska Barbara Bandoła.

Celem imprezy była popularyzacja zdrowego i aktywnego trybu życia poprzez uprawianie dyscypliny sportu - badmintona oraz wyłonienie najlepszych zawodniczek zawodników w poszczególnych kategoriach.

ar, mp / pless.pl, źródło: POSiR Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POSiR

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POSiR" podaj