pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Sport

  • 12 października 2021
  • wyświetleń: 579

Przełajowcy z klubu Krupiński Suszec walczyli w Czechach i na Słowacji

Sezon przełajowy rozkręca się na dobre. Podobnie jak przed tygodniem, zawodnicy z Suszca wybrali się na kolejną edycję czeskiego cyklu Toi Toi Cup, tym razem do miejscowości Slany.

Przełajowcy z klubu Krupiński Suszec walczyli w Czechach i na Słowacji · fot. UKS Krupiński Suszec


Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie Marka Konwy w Hlinsku naturalne było to, że apetyty na dobry wynik są duże. Tym razem o wyniku na mecie zadecydował los. Mistrzowi Polski jadącemu w ścisłej czołówce, pękł element mocujący klamkę do kierownicy i w sobotę Marek musiał zadowolić się 5 miejscem. Zwyciężył Mistrz Czech, Michael Boros. Powracający na trasy po chorobie Patryk Kostecki, zmagania w Slanach ukończył na 24 miejscu, Szymon Biel był 29.

W mocno obsadzonym wyścigu Elity Kobiet Małgorzata Mazurek, podobnie jak w Hlinsku zameldowała się na 10 pozycji.

W klasyfikacji generalnej Toi Toi Cup, zawodnicy UKS Krupiński Suszec Konwa Bike, po 3 wyścigach zajmują następujące lokaty:

  • Marek Konwa - 3
  • Szymon Biel - 20
  • Patryk Kostecki - 45 (1 start)
  • Małgorzata Mazurek - 8
  • Piotr Pietrzak - 57 (2 starty)


W niedzielę, 10 października rywalizacja ''błotniaków'' przeniosła się na Słowację, gdzie dzień wcześniej miała miejsce inauguracja Pucharu Słowacji w cyclocrossie. Podbrezova, słynąca z ciężkiego podbiegu po schodach po raz kolejny zorganizowała wyścig klasy UCI C2. I tym razem los próbował ustalić wyniki rywalizacji, jednak lider ekipy Marek Konwa zdołał szybko wymienić rower w boksie, dzięki czemu nie stracił kontaktu z czołówką. Po zażartej i wyrównanej rywalizacji z Belgami Loockx'em i Meeussen'em, linię mety przeciął 11 sekund po zwycięzcy. Patryk Kostecki był 23 (+5:02), a Szymon Biel 26 (+6:24).

Ponownie punkty UCI zasiliły konto Małgorzaty Mazurek, która w Podbrezovej wywalczyła 9 miejsce.

Tym razem Juniorzy Młodsi UKS Krupiński Suszec - Konwa Bike, nie wybrali się na Toi Toi Cup, co nie oznacza, że próżnowali - w ten weekend spotkać ich można było na Oderskym Pucharze w czeskim Jaseniku.

Za tydzień kolejny start - czwarta odsłona Toi Toi Cup w miejscowości Rymarov.

ar / pless.pl, źródło: Kolarze Krupiński

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.