pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 9 października 2021
  • 12 października 2021
  • wyświetleń: 15193

Parasolki znikają z krajobrazu ulicy Bankowej

W piątek rozpoczął się demontaż 287 parasolek wiszących nad ulicą Bankową w Pszczynie. Poinformował o tym w mediach społecznościowych burmistrz Dariusz Skrobol.

parasolki
Parasolki nad ul. Bankową w Pszczynie · fot. pless.pl


Parasolki pojawiły się jako element dekoracyjny ulicy Bankowej z inicjatywy Urzędu Miejskiego w połowie czerwca.

- Przez kilka miesięcy miejsce to stało się jednym z letnich symboli miasta i było wśród najczęściej fotografowanych i zamieszczanych w mediach społecznościowych. Po trudnym, wiążącym się z wieloma ograniczeniami okresie pandemii kolorowe parasolki pomogły ożywić miasto, a dla wielu turystów stały się dodatkową zachętą, by odwiedzić nasz piękny region - poinformował burmistrz Dariusz Skrobol.

Gospodarz Pszczyny dodał, że to tylko sezonowa zmiana. - Już wiosną parasolki powrócą na pszczyńską starówkę.

Urząd Miejski w Pszczynie zakupił 600 sztuk parasolek za łączną kwotę 7859,70 zł brutto. Nad ulicą Bankową jednorazowo rozwieszonych zostało 287 sztuk. Pozostała część puli używana jest w formie zamienników w przypadku uszkodzenia parasolek, np. w wyniku porywów wiatru lub burz.

ab / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.